Mérföldkőnek számít a zetelaki oktatás történetében, hogy az 1961-1962-es tanévtől beindították az elméleti középiskolát, mely pozitív hatással volt a település gazdasági, társadalmi és kulturális életére. Reál szakon, 8 évfolyam 211 diákja végzett, amíg az 1973-74-es tanévtől falvakon, így Zetelakán is, megszüntették az elméleti oktatást.
Az elméleti középiskola megszüntetése után a Zetelakán csak általános, nyolc osztályos iskolák működnek, majd az 1975-76-os tanévtől a központi iskolában bevezetik a tíz osztályos képzést.
Az 1989 decemberi rendszerváltás lehetővé tette, többek közt, a romániai magyar nyelvű oktatás újjászervezését is. Az iskola akkori vezetősége, kihasználva az adódott lehetőséget az 1990-91-es tanévtől újraindította az elméleti oktatást, reál profilon, matematika-fizika szakkal. A XX. század végére, a számítógépek térhódítása időszakában, iskolánkat sikerült modern informatika laboratóriummal felszerelni, 2002-től pedig átváltani a szintén reál profiú matematika-informatika szakra, majd 2013-tól a humán profilú társadalomtudomány szakra. Az ígények változásával az 2019-es évben újabb profilváltásra került sor, ezúttal kettős szakoktatásra váltott középiskolánk, így napjainkban az erédszet és a turizmus-vendéglátás szakok közül választhatnak azok akik Zetelakán szeretnének középiskolába járni.
Az 1990 után az ország - addig nagyrészt számozott - iskoláiban elkezdődött a névadás, a magyar iskolák döntő többsége magyar irodalmi, vagy történelmi személyiségek nevét vette fel. A Zetelaki Középiskola életének egyik kiemelkedő eseménye volt az 1994 június 12-ére szervezett névadó ünnepség. Ekkor iskolánk felvette falunk nagy szülöttének, a mártírhalált halt ferences főatyának, Dr. P. Boros Fortunátnak a nevét.
A Dr. P. Boros Fortunát Középiskola jelenleg a község három településén, hét épületben működik a következő alegységekkel: Tündérket Napközi, Felső Tófalvi Óvoda, Székely János Elemi Iskola Ivó, Tófalvi Elemi Iskola, Belső Elemi Iskola és Jókai Mór Általános Iskola Zeteváralja. Tanulóink létszáma a 2024 – 2025-as tanévben 722, ebből 175 óvodás, 299 elemis, 214 V-VIII osztályos és 35 középiskolás tanuló, akiket 13 óvónő, 15 tanító és 34 tanár tanít.
Balla Hajnal osztályfőnök
Feleki Enikő osztályfőnök
Hodgyai Timea osztályfőnök
Kerekes Margit osztályfőnök
Kiss-Simonfi Erzsébet osztályfőnök
Kovács Levente osztályfőnök
Kovács Margaretta osztályfőnök
Brok Enikő osztályfőnök
Fejér Mihály osztályfőnök
Dimén Levente osztályfőnök
Szilveszter Zsuzsánna osztályfőnök
Péter Andrea-Gabriella osztályfőnök